UTRECHT - Donderdag 17 oktober heeft de rechtbank Midden-Nederland een 27-jarige vrouw veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf voor het doden van haar 9 maanden oude baby, Milan. Daarnaast krijgt zij tbs met dwangverpleging als ze zich niet aan de voorwaarden houdt. Ze mag tevens niet stoppen met anticonceptie, zonder dat haar behandelaars hiervan weten.

De vrouw had op 16 april 2012 het neusje en het mondje van Milan dichtgeknepen toen hij in zijn bedje lag te slapen. Net zo lang hij geen adem meer haalde. Uit onderzoek bleek dat het jongetje hersenschade had opgelopen, welke veroorzaakt wordt door slaan, stompen en/of schudden. Er werd nog een poging gedaan om het kindje te reanimeren. Hij overleed een dag later.

Zes jaar later, in 2018, had de vrouw een bekentenis afgelegd, waarna zij vervolgd kon worden. Ze verklaard dat ze de dagelijkse verzorging van Milan niet meer aankon. Naar de buitenwereld wilde ze laten zien dat ze een goede moeder was. Ze kon het niet meer opbrengen.

De rechtbank neemt de vrouw kwalijk dat ze een onschuldig gezond kindje niet de zorg gegeven heeft, die hij verdiende en dat zijn niet direct eerlijk was over haar handelen. De vrouw heeft hiermee de vader en andere nabestaanden intens verdriet aangedaan.

De vrouw is uitvoerig onderzocht en ze blijkt een borderline persoonlijkheidsstoornis te hebben. Ook zijn er aanwijzingen dat ze zwaakbegaafd is en verstandelijk beperkt. Het doden van haar kindje en de manier waarop het ging is beïnvloed door de borderline persoonlijkheidsstoornis, zo laat de rechtbank weten. Doodslag kan haar doorboor niet volledig worden toegerekend.

De vrouw mag niet meer de zorg dragen voor kinderen van haarzelf of dat van anderen en omgang met kinderen is alleen toegestaan onder begeleiding van een volwassene.


Provincie Utrecht Meer nieuws uit provincie Utrecht

Gerelateerde nieuwsitems


nieuws bronkhorststraat steenbergen

Jongen naar ziekenhuis na incident met cilinder

Steenbergen - Dinsdagavond 25 augustus even voor 18.55 uur heeft zich een incident voorgedaan aan de Bro [ Lees verder ]

ongeval azaleaweg weert

Fietser gewond bij aanrijding met auto

Weert - In de vroege avond van dinsdag 25 augustus even voor 18.20 uur vond een ongeval plaats aan de Az [ Lees verder ]

ongeval zeelandsedijk - n277 122,3 elsendorp

Ongeval met drie voertuigen leidt tot lichte verwondingen

Elsendorp - In de late namiddag van dinsdag 25 augustus rond 17.25 uur werd een ongeval vastgesteld op d [ Lees verder ]

ongeval loopkantstraat uden

Motorrijder gewond na aanrijding met auto

Uden - In de eind van de middag van dinsdag 25 augustus vlak na 17.05 uur heeft zich een ongeval voorged [ Lees verder ]

ongeval rijksweg a44 l 13,5 oegstgeest

Drie voertuigen betrokken bij kop-staartbotsing op snelweg

Oegstgeest - Dinsdagmiddag 25 augustus vlak na 16.50 uur heeft zich een ongeval voorgedaan op de Rijkswe [ Lees verder ]

ongeval risseweg weert

Vrachtwagen rijdt fietser aan in ongeval

Weert - In de middag van dinsdag 25 augustus niet lang voor 16.10 uur heeft zich een ongeval voorgedaan [ Lees verder ]

ongeval rijksweg - n224 r 33,4 de klomp

Ongeval tussen twee voertuigen

De Klomp - Dinsdagmiddag 25 augustus tegen 16.10 uur kwam het tot een ongeval op de Rijksweg - N224 R 33 [ Lees verder ]

ongeval voorschoterweg - n206 l 10,8 leiden

Twee ongevallen kort achter elkaar

Leiden - Dinsdagmiddag 25 augustus rond 15.45 uur vond een ongeval plaats op de Voorschoterweg - N206 L [ Lees verder ]

nieuws hoornbloem leeuwarden

Stoelkussen leidt tot brandweeractie

Leeuwarden - Op de middag van dinsdag 25 augustus iets voor 15.35 uur is melding gedaan van een persoon [ Lees verder ]